BREITNER

BREITNER

1960 yılında, BREITNER günümüzde şirketin sahiplerinin babası ve büyükbabası olan Hans Breitner tarafından kurulmuştur. Basit doldurma donanımları ve küçük otomatik doldurma makineleri üreterek işe başlayan Schwäbisch Hall merkezli şirket mekanik ve hidrolik piston doldurucularda bir uzman haline geldi.

1981 yılında, doğrusal doldurma makineleri ve 20 doldurma pozisyonlu döner doldurma makinelerini kapsamına alan ürün gamı daha da genişledi. BREITNER 1 milli kapama makineleri, sonra da döner kapama makineleri üretmeye başladı.

1983 yılında, o zamana kadar sadece süreç teknolojisinde kullanılmış olan akış ölçer teknolojiyi iyileştirme ve uyarlama kararı gelecek için bir mihenk taşı oldu. Ünlü bir ölçüm birimleri üreticisiyle birlikte, teknoloji doldurma makinelerinde kısa süreli dozaj için kullanılabilecek şekilde değiştirildi.

Rakiplerinin başlarda önemsemediği BREITNER endüktif akış ölçer teknolojili ilk yüksek hızlı doldurma makinesini geliştirdi. Bu teknolojinin kullanılabilir olduğu kanıtlandı ve geleneksel piston dolduruculara kıyasla sahip olduğu avantajları kısa sürede birçok dost yarattı.

Bugün, BREITNER doldurma makinelerinin %90’ından fazlasında akış ölçerler bulunuyor, aksi düşünülemezdi zaten.

Müşterilerimize düşük işletme maliyetiyle birlikte azami verimlilik ve kullanılabilirliği garanti etmek için, makinelerimizi sürekli geliştiriyoruz, en son teknolojiyi kullanıyoruz.

BREITNER ‘da,  en iyi şekilde eğitilmiş ve hevesli 95 çalışanımız üretim deneyimimiz ve kendi geliştirme bölümlerimizle beraber doldurma, kapama ve etiketleme makinelerinde en iyi kalite ve güvenilir teknolojiyi sağlamaktadır.

Çalışanlarımızın çoğu mesleki eğitimlerini şirketimizde aldı. Çalışanlar içinde yaklaşık %15’lik bir yer alan teknisyenlerle, kendi alanımızda en çok teknisyen çalıştıran şirketlerden bir tanesiyiz. Çalışanlarımızın çoğu 25 yıldan uzun süredir BREITNER için çalışıyorlar. Bu da doldurma makineleri üretimindeki 200 yılı aşan deneyimimize katkı yapıyor. Makinelerimiz ve müşterilerimiz personelimizin deneyimi ve devamlılığından faydalanıyor.

İş Sahaları

  • Sıvı gıdalar, kozmetik, kimyasal ve farmasötik ürünler için doldurma ve kapama makineleri üretimi
  • Kendinden yapışkanlı etiketler için etiketleme makineleri üretimi
  • NEM Bradenton/USA tarafından üretilen şişe çözücülerinin Avrupa çapında satışı ve servisi
  • Tam doldurma hatlarının planlaması ve tasarımı
  • Montaj ve kurulum çalışması, yedek parça tedariki ve servis hizmeti verme