Sıcak Tutkallı Etiketleme Makinaları

Langguth holtLAN® sıcak tutkallı etiketleyicilerin en büyük iki özelliği: tüm hat boyunca maliyetinizi düşürecek olan minimum tutkal tüketimi ve maksimum esnekliktir. Çünkü sadece tek makina ile çok çeşit kapları minimum tutkal ile etiketlemeniz mümkün.

Sıcak Tutkallı Etiketleyiciler
Etiket tipleri hakkında her şey

Sıcak tutkallı proseslerin hemen hemen hepsinde pratik çözümlere uygun olduğu için çepeçevre etiketler kullanılır. Etiket ve malzeme çeşitliliği yaratıcı ve etkileyici tasarımlar yaratabilmeniz için size bol fırsatlar sunar.

Proses hakkında her şey

Bir sensör her etiketlenecek kabı belirler ve ilk tutkal uygulamasını aktif hale getirir. Tutkal ağızlıkları basınçlı hava yardımıyla çok ince dairesel noktalar halinde tutkalı kabın üzerine püskürtür. Etiketin bir ucu bu tutkallı bölgeye yapıştırılır. Kap döndürülür ve etiket kendiliğinden kabın etrafını çepeçevre sarar. Dâhili fırçalar veya keçeler sayesinde etiket kabın etrafına sıkı sıkıya kırışıklık olmadan sarılır. Son olarak etiket bitiş noktasına ikinci bir tutkal püskürtülür ve etiketin diğer ucu buraya yapıştırılır ve kabın etrafında çepeçevre sarılmış olur.

Lineer etiketleyiciler

hotLAN® lineer etiketleyiciler boyutu sabit silindirik kaplar için idealdir. Kabın geçişi sırasında ürün kendi etrafında döner ve etiketi kendi üzerine alır. Etiket uygulandıktan sonra son olarak sabitlenir ve kapatılır.

Rotatif etiketleme makinaları

hotLAN® rotatif etiketleyiciler kağıt veya plastik çepeçevre etiketleri yuvarlak, kare veya oval kaplara uygulamak için özellikle geliştirilmiştir. Kabın yanal yüzeylerinin paralel olması gerekmektedir.

Avantajları
  • Çok ekonomik tutkal tüketimi
  • Minimum temizlik gereksinimi
  • Sıfır tutkal kirliliği