Şirink Sleeve Etiketleyiciler

Etiket tipleri hakkında her şey

Sleeve etiketler uygulandıkların kabın şeklini alırlar. Neredeyse her ürün gövdesi sleeve etiket ile 360° derece kaplanıp yüksek pazarlama etkisi yaratabilir. Aynı zamanda sleeve etiketler ürünün hiç el değmemiş olduğuna dair etki yaratır, ürün açıldıktan sonra bile ürün bilgisi ve tasarım korunur. (ör. yiyecek ve içecek endüstrisindeki güvenlik şeritli kapaklar)

Proses hakkında her şey

Kaplar konveyör bandı üzerindeyken otomatik olarak beslenir. Sleeve etiketler kaplar üzerine yerleştirilir ve sonrasında şirink tünelinde sıcak havaya maruz kalır. Son olarak, sıcak hava sayesinde sleeve ürün yüzeyi üzerini sarar ve onun şeklini alır.

Şirink sleeve uygulama ünitesi

Boru şeklinde üretilmiş sleeve etiketler, tam otomatik uygulama ünitesine beslenirler. Bir sensör yardımıyla sleeve etiketlerin kesilecek yerleri belirlenir ve servo motorlu kesme ünitesine verilir. Her sleeve etiket kesme işleminden sonra servo motorlu makaralar yardımıyla ürün üzerine bırakılır. Uygulama ünitesi ise hız ve kapasite doğrusunda uygulama işlemini gerçekleştirir. Uygulama sırasında ister önceden perfore edilmiş sleeve etiket kullanın, isterseniz hat içinde kendiniz perfore edin.

Şirink tünelleri

sleeveLAN® şirink tünelleri ile tüm tipik şirink filmleri işlenebilir. (PVC, OPS, PETG & PLA). sleeveLAN® ‘ın kendine has bir özelliği ise; bir yandan Karlville tarafından patenti alınmış entegre güç jeneratörüne ve diğer yandan Tornado sıcak hava tüneline sahip olmasıdır. En iyi şirinkleme sonuçları bu iki tipin kullanılmasıyla elde edilir.

Sistem ve bileşenleri kontrolü

Komple gövde kaplamalar için etiket fırlatma teknolojisi uygulaması  • Fırlatılacak etiketi şekillendirme
  • Servo motorlu kesme bloğu
  • Etiket fırlatma sistemi